Twitter - hashtagy: Definovanie online diskusie na desať rokov

správy • Pozreté: 144

ou môže mať dnes ťažké predstaviť si rozhovory na sociálnych sieťach, ktoré nemajú #hashtag.

Dnes Twitter Twitter oslávi 10 rokov pravdepodobne jednou z najpopulárnejších, kontroverznejších a konzistentných funkcií, samozrejme, pomocou # Hashtag10.

Oslava Twitteru ponúka príležitosť pozrieť sa späť na to, čo hashtag urobil pre našu kultúru. V zásade je hashtag skratkou Twitteru, ktorá umožňuje konverzáciu o všetkom od udalosti, napríklad # Eclipse2017, po tému, ako je online nenávisť.

Ale hashtag sa stal viac než to. Stala sa súčasťou popkultúry, sedela pri reklame v dolnej časti televíznej obrazovky alebo ako úvodná fráza pre fanúšikov celebrít, rovnako ako #Beliebers Justin Bieber. Je to dokonca súčasť komédie neskoro v noci, inšpirujúca hostiteľa Tonight Show Jimmyho Fallona viesť konverzáciu takmer úplne v hashtagoch ,

Hashtagy sa pohybovali od hlúpych po vážne. Roztomilé chvíle ako #batkid upútali pozornosť krajiny, keď chlapec postihnutý rakovinou dostal povolenie „Make-A-WIsh“ na hranie superhrdiny naprieč San Franciscom. Medzitým sa uskutočnila kampaň, ktorá upozornila na takmer 300 unesených nigérijských detí s #BringBackOurGirls, policajné zneužitie úradnej moci #BlackLivesMatter av posledných niekoľkých týždňoch #ThisIsNotUS v reakcii na rasovo obvinené násilné protesty v Charlottesville vo Virginii.

Twitter hovorí, že keď sa hashtag prvýkrát objavil vo svojej službe, bolo to, keď jeden z jeho vývojárov Chris Messina pred desiatimi rokmi tweetoval #barcamp, aby vyvolal skupinové rozhovory o súvisiacich tweetoch potom, čo pôvodne navrhol túto myšlienku spoluzakladateľom Jack Dorsey a Biz Stone.

Messina sarkasticky povedal Stone, ktorý sa otočil späť na obrazovku svojho počítača: „Jasne, k tomu sa dostaneme priamo.“

Našťastie Chris nezasiahol do mojej reakcie, jednoducho začal robiť to, čo navrhol, “napísal Stone v stredu v blogovom príspevku. Teraz Twitter hovorí, že priemerne 125 miliónov hashtagov je zdieľaných denne, aby vyvolali konverzácie na platforme.

Nie sú to samozrejme iba na Twitteri. Značne väčšie značky spoločnosti Twitter na Twitteri a jej populárna platforma na zdieľanie fotografií Instagram používajú aj značky hashtag. Aplikácia obchodnej komunikácie Slack používa značky hashtag na organizovanie skupinových diskusií.

Existuje ďalší dôvod, prečo sa hashtagy chytili. Hashtagy sa zďaleka stali najjednoduchším sociálnym komponentom na kvantifikáciu, ktorý vydláždil cestu sociálnemu analytickému hnutiu, povedal Kellan Terry, analytik údajov s Brandwatch, platformou na analýzu sociálnych médií.

„Boli časy, že ste nemohli nájsť reklamu, ktorá na konci neobsahuje hashtag,“ povedal. „Kultúrny význam hashtagu nemožno podceňovať.“