Pamätníky Konfederácie Post-Charlottesville začínajú padať naprieč USA

správy • Počet zobrazení: 84

Mesto Charlottesville v stredu popoludní obliekol dva čierne pamätníky Konfederácie ako symbol mestského smútku za ženu, ktorá bola zabitá pri protestoch proti bielej nacionalistickej rally.

Pracovná stredu sa začala v Emancipačnom parku, kde pracovníci používajúci laná a stožiare v plachte prehodili sochu gen. Roberta E. Leeho. Niektorí v dave fandili, zatiaľ čo iní fotografovali.

"Je to výborné. Je to dobrý začiatok, “hovorí Jamie Dyer z neďalekého justičného parku, kde pracovníci neskôr zakryli sochu gen. Thomasa„ Stonewalla “Jacksona.

Násilie, ktoré vypuklo 12. augusta v Charlottesville, prinieslo novú pozornosť symbolom Konfederácie. Charlottesville, rovnako ako mnoho iných miest, zápasila o to, čo robiť so svojimi sochami z Konfederácie z obdobia, ktoré niektorí vnímajú ako ukazovatele histórie. Iní ich vidia ako symboly nenávisti a pripomenutia bolesti.

Tu je pohľad na niektoré z pamätníkov, ktoré boli zničené po násilí v Charlottesville:

Durham, New York - 14. augusta demonštranti zvrhli sošku Konfederácie počas zhromaždenia pred súdnou budovou v okrese Durham. 19. augusta bola socha Roberta E. Lee odstránená zo vchodu do kaplnky vojvodu Duke University. Prezident univerzity Vincent Price povolil odstránenie, pretože odstránenie predstavovalo „príležitosť pre nás učiť sa a liečiť sa“.

• Gainesville, Florida - 14. augusta bol v centre mesta Gainesville stiahnutý pamätník konfederačných vojakov prezývaný „Starý Joe“ v centre mesta Gainesville. Jeho odstránenie bolo na rok horlivo spochybňované. Nakoniec sa Spojené dcéry Konfederácie, ktoré ju postavili pred 113 rokmi, dohodli na odstránení a prevzatí sochy potom, ako ju odmietnu iné skupiny.

• Petrohrad, Florida - 15. augusta mesto odstránilo značku Highway Stonewall Jackson Memorial Highway od nábrežia v centre mesta.

• San Diego - Len niekoľko dní po smrteľných protestoch v Charlottesville bolo mesto odstránené pamätnou doskou ctiac Jeffersona Davisa z Horton Plaza v centre San Diega.

• Los Angeles - 16. augusta bol z hollywoodskeho cintorína navždy odstránený pamätník konfederačných vojakov na šesť stôp. Hovorca Spojenej dcéry Konfederácie, ktorá je vlastníkom pamätníka, povedal pre Los Angeles Times, že bola stiahnutá kvôli problémom s vandalizmom.

• Baltimore - 16. augusta boli odstránené štyri pamiatky Konfederácie po tom, čo starosta Baltimoru Catherine Pughová uviedla bezpečnostné obavy. "Museli zostúpiť," povedal Pugh v rozhovore pre Baltimore Sun.

• Brooklyn, New York - Podľa časopisu New York Daily News bol 16. augusta odstránený 105-ročný štítok označujúci strom, ktorý vysadil Robert E. Lee v Brooklyne v 40. rokoch 20. storočia, a druhý štítok inštalovaný v roku 1935.

• New York - Busty Roberta E. Lee a Thomasa „Stonewalla“ Jacksona boli odstránené cez noc 17. augusta z Siene slávy pre veľkých Američanov na Bronx Community College. Pred niekoľkými dňami požiadal prezident Bronx Borough Ruben Diaz Jr. o ich odvolanie a uviedol, že ich zaradenie do Siene slávy bolo „obzvlášť zlé: na dvoch mužoch, ktorí sa dopustili vlastizrady proti Spojeným štátom, aby bojovali, aby udržali inštitút otroctva v taktike. “

• Madison, Wis. - 17. augusta bola odstránená pamätná tabuľa vojakov Konfederácie pochovaná na cintoríne a starosta Madisy Paul Soglin uviedol, že by sa mal zísť aj druhý pamätník.

• Worthington, Ohio - 18. augusta bol podľa odporúčania predstaviteľov mesta, ktorý predvídal protesty, historický ukazovateľ mimo domov Roswell Ripleyovej, generála Konfederácie, ktorý sa narodil a vyrastal v meste, stiahnutý.

• Annapolis, Md. - 18. augusta bola žeriavom odstránená socha Rogera B. Taneyho, sudcu najvyššieho súdu USA, ktorý napísal rozhodnutie Dreda Scott z roku 1857, ktorým sa potvrdzuje otroctvo a ktorým sa odopiera občianstvo africkým Američanom. Maryland State House. Socha stála pred štátnym domom od roku 1872.

• Pláž Daytona, Florida - 18. augusta boli z parku v centre mesta Daytona Beach odstránené tri plakety na počesť konfederačných vojakov.

• Helena, Mont. - Kapitál Montany odstránil pamätník Konfederácie 18. augusta po tom, čo domorodí americkí zákonodarcovia v Montane poslali do mesta list so žiadosťou o jeho odstránenie, v ktorom sa uvádza, že znamená segregáciu, odlúčenie a otroctvo. Fontána venovaná Spojenými dcérami Konfederácie pred viac ako 100 rokmi bola údajne jedinou pamiatkou Konfederácie v horných Skalistých horách.

• Austin - 21. augusta boli sochy postavičiek z Konfederačného obdobia Robert E. Lee, Albert Sidney Johnston, John Reagan a James Stephen Hogg odstránené z hlavných areálov University of Texas v Austine.