Deväťdesiat je Nová osemdesiat: Pozdrav niektorým (veľmi) dlhotrvajúcim hviezdam

celebrity , predstavoval , správy • Zobrazenia: 127

Živý a kopajúci vo veku 95 rokov, Carl Reiner chatuje s blízkymi priateľmi určitého veku, ktorí sú stále nažive, aby nakopli nový dokument HBO.

Teraz hrá v divadlách Obit, dokumentárny film o renomovaných nekrologoch The New York Times. Čitateľom umožňuje trochu tajomstvo o oznámeniach o úmrtí, čo platí aj o životopise - že kronikári významných osobností sú pripravení dávno pred odchodom, niekedy však autori predčasne predchadzajú svoje subjekty.

Trochu tajomstva dokumentárneho filmu HBO Carla Reinera, „Ak nie ste v obede, jedte raňajky“, ktorý sa dnes večer začína vysielať - máme nekrológy pripravené ísť na niekoľkých jeho opýtaných. Môže to znieť morbidne, ale všetci títo ľudia, vrátane Reinera, majú 90 a viac rokov. Neponáhľame sa s nimi stretnúť ... a keď ich počujeme hovoriť, sú príliš zaneprázdnení na to, aby mohli čo najskôr odísť.

Reiner povedal New York Post, že má v úmysle byť posledným čítaním. „Každý si musí prečítať poslušnosti. A teraz mám malý program: Pozerám sa na dátumy ľudí, keď prešli, a každému hovorím: „Dostal som ťa. Porazím ťa.'"

Ale keď videl už dávno fotku jeho a Polly Bergenovej (r. 2014) vo svojich nekrologoch, prinútil ho premýšľať o úmrtnosti a o tom, ako ľudia jeho veku porazili hodiny. Kľúčom je zostať aktívny a zainteresovaný a hodinový program profiloval iných neagenérov, ktorých rutiny by zdanili ľudí na polovicu ich veku, napríklad veterán D-dňa Jim „Pee Wee“ Martin, 96 rokov, ktorý nikdy neprestal parašutizovať a maratón Ida Keeling stále biť na trať 102.

Prehliadka začína Tony Bennettom (90), ktorý spieva „Najlepší je ešte prísť“, a zahŕňa novú pieseň napísanú a uvedenú trikrát víťazom Oscara Alanom Bergmanom (91 „Začíname“). Prevažnú časť tvoria vtipné, dojímavé a dôvtipné rozhovory s niektorými z reinerských kamarátov z showbizu, z ktorých niektorí poznajú už od svojho začiatku v oblasti zábavy. Zrekapitulujeme.

On a Mel Brooks (90 rokov) vytvorili v roku 1961 komediálnu paródiu „2 000 rokov starý muž“ a je to náhoda, kto je najzábavnejším komikom, ktorý stále dýcha. Brooks stále plánuje filmy a muzikály, stále premieta svoje hity na publikum s výberom a vždy rozpráva vtipy. „Myslím si, že BAFTA dnes večer urobil dobré rozhodnutia, najmä ja,“ povedal, keď vo februári získal cenu Britskej akadémie filmových a televíznych umení.

V roku 1961 Reiner taktiež vytvoril televíznu show, v ktorej chcel hrať - mosadz štúdia miloval premisu a písanie, ale nestaral sa o Reinera v jeho úlohe, takže sa Carl Reiner Show stal The Dick Van DykeShow a zrodila sa televízna legenda. Van Dyke, 91, je v obsadení Mary Poppins Returns, pokračovanie jeho supercalifragilisticexpialidocious obrazovky úspech, ktorý bude prepustený na Štedrý deň, 2018 - 54 rokov po pôvodnom debutoval.

Norman Lear, 94, bol predmetom minuloročného dokumentu Norman Lear: Len ďalšia verzia z vás. Nikto, kto by spočíval na vavrínoch, je výkonným producentom uznávaného kubánsko-amerického reštartu spoločnosti Netflix, ktorý má jeden zo svojich 70-tych úspechov v televízii, jeden deň po druhom.

Betty White, 95 rokov, ktorá sa reštartovala ako drzá moderátorka Night Night Live, sa nezastavila, urobila päť sezón v televízii Land's Hot v Clevelande a nedávno očarená moderátorka rozhovorov James Corden. Pred svojím vystúpením v programe Internet vyhlásila za mŕtveho, ale zotavila sa pred vysielaním. Vyhodila tiež priateľa, „po uplynutí počiatočnej doby žiadostivosti,“ povedala priateľka Closer Weekly.

Kirk Douglas oslávil minulý rok svoje 100. narodeniny. Minulý mesiac vyšla jeho 12. kniha, Kirk a Anne: Listy lásky, smiech a Život v Hollywoode, spomienky na jeho 63-ročné manželstvo. Prispel tiež novým rozhovorom do definitívneho Blu-ray vydania svojho klasického filmu Spartacus (1960). Drobnosti: On a Doris, 95 rokov, môžu byť najstaršími pármi na obrazovke, ktoré stále existujú (v 50-tych rokoch mladý muž s rohom). Viac maličkosti: jeho svokra Catherine Zeta-Jonesová hrávala spolu so stotárkou Oliviou de Havilland v TV miniseries Feud: Bette a Joan. (Nevideli šou, ale hodil na ňu odtieň Zlatého veku Hollywoodu.)

Reinerova rada pre seniorov, ktorí nemajú motiváciu, sa vzťahuje rovnako na nekrológov, ktorí sa snažia držať krok so všetkým týmto veľmi neskoro v živote úspechom: „Zložte si zadok!“ Budeme aktualizovať naše záznamy, Carl, budeme.