Ako získať svoje fotografie v časopisoch

fotografovanie • Zobrazenia: 109

Získanie vašich prvých fotografií uverejnených v tlači je splnený sen. Pocit, že vidíte svoj podpis pod fotografiou v časopise, je všetkou motiváciou, ktorú potrebujete na pokračovanie vo svojej kariére.

Jediným problémom je, že nie ste jediný fotograf na trhu a trh je nasýtený amatérmi a ľuďmi, ktorí roky úzko spolupracujú s redaktormi.

Pravdou je, že v súvislosti s fotografovaním sa stalo veľmi ťažké prelomiť príslovečný ľad. Agentúry aj vydavatelia sa snažia najímať ľudí, ktorých dobre poznajú a nechcú riskovať použitím nového fotografa. Ako vás spoznajú a vaše fotografie sa objavia v časopisoch a všeobecne sa tlačia ako fotograf, ktorý práve začína?

Vytvorte portfólio

Aj keď už portfólio už máte, prečítajte si ho znova. Aké druhy obrázkov sa dnes zverejňujú? Sú to dokumentárne fotografie nasnímané rýchlo a v horúcom momente alebo sú to inscenované fotografie, ktoré sprostredkujú určité správy. V závislosti od vášho štýlu a vášne sa portfólio, ktoré vytvoríte, bude výrazne meniť. To znamená, že vás oslovia niektorí vydavatelia, ale ostatní sa im vyhnú - je to len prirodzené. Nevytvárajte portfólio plné kúskov, s ktorými sa necítite dobre. Ak chcete zverejniť svoje fotografie, nezabudnite vybrať tie, na ktoré ste najviac hrdí.

Pri vytváraní portfólia online sa zamerajte na svoju najlepšiu prácu a použite na to veľmi čistú a prístupnú tému WordPress. Zabezpečte čo najjednoduchšie a najrýchlejšie prehliadanie obrázkov. Získanie krátkeho chytľavého mena pre svoju profesionálnu kariéru ako fotografa vám pomôže v rýpaní, pretože slovo sa medzi vydavateľmi aj vydavateľmi rýchlo šíri.

Zamyslite sa nad účelom

Prečo chcete, aby boli vaše fotografie uverejňované v časopisoch? Toto je najdôležitejšia otázka, ktorú si musíte položiť skôr, ako s tým urobíte niečo konkrétne. Ako fotograf je vašou úlohou nájsť určitú medzeru, v ktorej budete vytvárať fotografie. Ak ide o vydávanie časopisov, bude to vyžadovať štúdio a vybavenie, ktoré vám umožní vydať a nasmerovať fotografie pre vydavateľa.

Vytvorte sériu ukážok fotografií, ktoré vám ukážu, s akým vybavením sa stretávate a čo vás zaujíma. Vysvetlite správu, že ste ochotní spolupracovať s vydavateľmi časopisov vo svojom portfóliu a v aplikačnom dokumente, ktorý pošlete vydavateľovi. Čím výnimočnejšie sa cítia, keď sa k nim blížite, tým je pravdepodobnejšie, že si ich najmete dlhodobo.

Vyberte vydavateľov

Namiesto toho, aby ste sa uchádzali o toľko vydavateľov, koľko môžete premýšľať, skúste vytvoriť užší zoznam kandidátov, ktorý by vám vyhovoval. Rovnako ako vyberajú a vyberajú fotografov. Ak si v časopise vyložíte miesto ako fotograf, s ktorým pohŕdate alebo sa necítite príjemne, práca drasticky ovplyvní vašu prácu. Mať prácu, ktorá sa vám nepáči, je kontraproduktívna a ide o fotografiu, ako aj o akékoľvek iné zamestnanie.

Vaša kvalita práce môže klesnúť a môžete mať pocit depresie alebo stresu, pretože máte svoje fotografie v časopise, ktoré sa vám nepáčia. Zamerajte sa najviac na tri časopisy, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu štýlu práce, a ku každému z nich oslovte pomocou ponuky spolupráce. Ak potrebujete pomoc pri písaní listu alebo žiadosti o miesto fotografa, vždy môžete získať akademickú pomoc online a nechať si napísať a upraviť svoj papier, čo vám umožní namiesto toho sa zamerať na fotografie. Ak jeden odmietne, stále máte ďalšie dve možnosti kontaktovať a svoje informácie ponechajte na ďalšie posúdenie. Neuspokojte sa s ničím menším, ako si myslíte, že je hodné vášho času a úsilia.

Použite funkciu Creative Commons

Používanie licencie Creative Commons (CC) je pri fotografovaní nevyhnutné - nechcete, aby vás niekto oklamal vzdaním sa svojich vlastníckych práv. Tieto licencie sa môžu používať bezplatne a mali by sa vzťahovať na každú vytvorenú fotografiu.

V závislosti od typu fotografie, ktorú ste urobili, sa pokúste vydavateľovi vydať viac či menej práv na tlač a publikovanie. Nedávajú im bezplatnú kontrolu nad vašimi fotografiami a vždy majú spôsob, ako ich odvolať alebo účtovať poplatky za akékoľvek ďalšie použitie, ktoré používajú. Je to nevyhnutná súčasť fotografickej praxe, ktorú mnohí nováčikovia nedokážu pochopiť dostatočne rýchlo, čo ich nechá vydavateľa používať a zmätiť.

(Sociálne) siete

Verte tomu alebo nie, sieť sociálnych médií je najlepším spôsobom, ako si verejnosť všimnúť. Aj keď vo firme vydavateľa pravdepodobne nemáte spojenie, je to dobrý spôsob, ako umiestniť svoje meno na radar. Prijatie do zamestnania môže trvať aj dlhšie, nie je však možné, aby ste požiadali o prácu pre vydavateľa časopisov namiesto toho, aby ste k nim prišli. Sociálne siete sú veľmi lacné a dostupné a všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť profily na niekoľkých rôznych platformách a začať uverejňovať vaše fotografie s vodoznakom.

Vodoznaky pomôžu ľuďom spoznať vás ako autora a tiež zabrániť komukoľvek používať ich ako svoje vlastné. Ihneď, ako začnete aktívne fotografovať, oslovte čo najviac ľudí v odbore a porozprávajte sa s nimi. Každý chce zverejniť fotografie od spoľahlivého a sociálneho fotografa. Pomôže vám to nielen pri hľadaní priateľov a známych, ale tiež k exkluzívnym fotografickým príležitostiam, ktoré by vám inak chýbali.

Trpezlivosť a vášeň

Pravda je, že fotograf vedie veľmi ťažký život. Ste neustále v pohybe a premýšľate o svojom ďalšom fotografovaní. Nielen to, ale ako fotograf na voľnej nohe neustále premýšľate o svojom príjme a či budete mať dosť peňazí, aby vydržali celý mesiac. Najlepší fotografi sú tí, ktorí sa nevzdali, keď na nich bol život ťažký.

Trvá to trpezlivosť, kým vás najme časopis a neustále vás čaká práca. Jediným spôsobom, ako sa tam dostať, je byť zanietený pre svoju prácu a lásku k fotografovaniu. Ak to robíte iba pre peniaze, môžete byť v nesprávnom odbore. Premýšľajte o svojom úmysle ako fotografa a vaša vášeň priláka vydavateľov k vám. Fotografie zhotovené srdcom sa ľahko objavia, a to bude vaša vstupenka, aby ste sa stali profesionálnym fotografom časopisov.